Adalar Otel – Heybeliada Burgazada Kınalıada Büyükada En Çok Tercih Edilen Oteller

 

Adaların En Güzel Otelleri ve Tatil Fırsatları

Prens adaları, Anadolu Yakası’nın güney kıyılarının açıklarında yer alan büyüklü küçüklü adalara verilen isimdir. Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada ve Sedefadası yerleşime açıktır. Adalar otel işletmeleri de bu 5 adada bulunur. Ada otelleri arasında en çok tercih edilenler Büyükada’da olsa da Heybeliada ve Burgazada da hafta sonu ve günübirlik kaçamaklar için tercih edilmektedir.

Tarih boyunca Bizans ve Osmanlı gibi büyük uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan adalar, şimdilerde İstanbul’un en güzel turistik bölgelerinden biri olarak ziyaretçilerini yılın 365 günü ağırlamaktadır. Otelleri ve pansiyonları ile gözde olan adalarda nerede kalınır, hangi oteller en iyisidir merak ediyorsanız sizlere birkaç önerimiz olacak.

Heybeliada Otelleri – Heybeliada’da Nerede Kalınır?

Ada otelleri arasında Büyükada’dan sonra en çok tercih edilen oteller Heybeliada’da bulunuyor. Yemyeşil ormanlık alanları, sahili ve plajları, köşkleri ve sakin atmosferi ile konuklarını ağırlayan Heybeliada’nın tarihi M.Ö. 2500’e kadar uzanıyor. Akdeniz iklimini andıran bitki örtüsüyle sadece yaz aylarında değil kış aylarında da ziyaretçi çekiyor.

Heybeliada’da 5 – 10 odadan oluşan aile işletmesi şeklinde oteller bulunuyor. Daha çok küçük ve butik oteller olmakla birlikte, otellerin çoğu restore edilen köşklerden oluşuyor. Heybeliada otelleri, samimi atmosferlerinin dışında fiyatlarıyla da ger bütçeye hitap etme özelliğine sahiptir. Adalar otel alternatifiniz olan Heybeliada otelleri içerisinde butik otel ve pansiyonlar en çok tercih edilenlerdir.

Heybeliada otelleri arasında en iyileri:

 • Perili Köşk Concept Hotel
 • L’isola Guesthouse
 • Merit Halki Palace

Ada otelleri yerine pansiyonlarını tercih etmek isteyenler için Heybeliada pansiyon imkanları da tatilcilere sunulmaktadır. Yalı Pansiyon, Selanikli Pansiyon, Özdemir Pansiyon gibi ada işletmeleri bütçe dostu çözümler sunuyor. Heybeliada otel ve pansiyonlarında 24 saat resepsiyon, TV, oturma odası, sıcak su, ısıtma sistemi ve klima gibi imkanlar sunuluyor.

 

Heybeliada Otel Fiyatları

Heybeliada otelleri çok fazla sayıda olmasa da, adaya gelen turistlerin her ihtiyacını karşılar niteliktedir. Heybeliada otel fiyatları ise sezona ve otelin kalitesine göre belirlenir. Erken rezervasyon fırsatları ile indirimler yakalamak mümkündür. Heybeliada otel fiyatları ilkbahar ve yaz sezonunda 125 TL ve 250 TL arasında değişirken, kış mevsiminde 100 – 150 TL arasında değişmektedir. Hafta içi Heybeliada otel fiyatları düşerken hafta sonu artmaktadır. Yaz mevsiminde ada otelleri yoğun talep gördüğü için tatil planı yapacak olanların rezervasyonlarını en az bir ay önceden yaptırmaları gerekir.

Adalar otel fiyatları açısından bakıldığında Heybeliada gayet ekonomik gözükmektedir.

Burgazada Otelleri – Burgazada’da Nerede Kalınır?

Prens adalarının büyüklük olarak 3.’sü olan Burgazada, Heybeliada’nın yemyeşil ormanlarına bakmaktadır. Ada üzerindeki tek tepe, Bayrak Tepe’dir. İstanbulluların bir diğer kaçış rotası olan Burgazada; otelleri, sahili, kilise ve manastırı, sanatoryumu ve doğaüstü yapıları ile tatilcilerin beğenisini kazanmaktadır. Adalar otel hizmetleriyle de tercih edilmektedir.

İstanbul’a 1 saat uzaklıkta olan Burgazada otelleri ve pansiyonları ile tatilcilerinin konaklama ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Genellikle günübirlik geziler için tercih edilmesi nedeniyle adada 4 adet konaklama tesisi bulunmaktadır. Burgazada oteller sayıca az seçeneğe sahip olsa da kaliteli ve keyifli bir konaklama sunma konusunda diğer adalarla yarışmaktadır. Burgazada otel imkanları ada otelleri arasında en iyilerdendir.

Özellikle hafta sonu kaçamakları için tavsiye edilen huzurlu Burgazada otelleri, sizi şehrin stresinden ve kaosundan uzaklaştırarak dinlenmenizi sağlayacak. Butik otel ve pansiyon konseptinde hizmet veren Burgazada otel seçenekleri 5 yıldızlı olmasa da tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak.

Burgazada’da en çok tercih edilen oteller:

 • Pyrgos Hotel
 • Mehtap 45 Butik Otel
 • Villa Mimosa
 • Villa Andrea & Butik Otel

Burgazada otelleri genel olarak oda kahvaltı şeklinde hizmet veriyor. Burgazada otel seçeneklerinin tamamında deniz manzarası ve bahçe bulunmaktadır. Dilerseniz kahvaltınızı bahçede yapabilir, yorgunluk kahvenizi deniz manzarasına karşı içebilirsiniz.

Ayrıca özel günler için de Burgazada otelleri ideal bir lokasyondur. Sevgililer Günü, evlilik yıl dönümü ve yılbaşı için de Burgazada otel imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Burgazada Otel Fiyatları – Prens Adalarında Ekonomik Tatil

Burgazada otelleri ilkbahar ve yaz aylarında yoğun ilgi görmektedir. Burgazada otelleri sayıca az olduğu için odalar kısa sürede dolmaktadır. Bu nedenle erken rezervasyon yaptırmakta avantaj vardır.

Burgazada otel fiyatları ise Büyükada ve Heybeliada otellerine oranlar daha hesaplıdır. Ayrıca Burgazada otelleri butik otel ve pansiyon şeklinde hizmet verdiği için oda fiyatları düşük olmaktadır. Burgazada otel fiyatlarına kahvaltı da dahildir.

Burgazada otel fiyatları sezona göre değişmekle birlikte 100 – 200 TL arasındadır. Mayıs ve Eylül aylarında sık ziyaretçi alan Burgazada otelleri, bu dönemlerde fiyatını yükseltse de yine de oteller dolmaktadır. Adalar otel fiyatları bütçenize uygun şekillenebilmektedir. Sakin atmosferi, faytonları ve tertemiz sahili ile Burgazada sizleri de beklemektedir.

Kınalıada Otelleri – Kınalıada’da Nerede Kalınır?

Kınalıada, Prens adalarının en küçüğü ve İstanbul’a en yakın olanıdır. 4 mevsim konuklarını ağırlayan Kınalıada otelleri de adanın güzelliğine yaraşır hizmetler sunmaktadır. Kınalıada’da konaklamak için pek fazla alternatif olmasa da genel olarak tatilcilerin ihtiyacını karşılayan oteller bulunuyor. Butik otel ve pansiyon olarak hizmet veren işletmeler mütevazi tatillerin adresi oluyor.

Yaz mevsiminde günübirlik ziyaretçiler ve yazlıkçılar ile hareketlenen Kınalıada, diğer adalara göre daha sakin ve huzurlu. Aynı zamanda Surp Lusavoriç Ermeni Kilisesi, Kınalıada Camii, Dönüşüm Manastırı ve Sirakyan Evleri gibi tarihi güzelliklere de sahip. Ailecek ya da baş başa tatiller için kaçırılmayacak bir lokasyon olan Kınalıada’da kalmak için erkenden rezervasyon yaptırmakta fayda var.

En çok tercih edilen Kınalıada otelleri:

 • Kınalı Butik Otel
 • Hababam Pansiyon

Ada otel seçenekleri arasında tercih edebileceğiniz Kınalıada otelleri, romantik kaçamaklar için de oldukça ideal. Sevdiğinize yapacağınız ufak bir sürprizle, bu şirin adanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Kınalıada otelleri tek tük olsa da Kınalıada otellerine alternatif olarak Heybeliada ve Büyükada’da yer alan otelleri tercih edebilirsiniz. Kınalıada otel imkanları açısından odalarda klima, TV, minibar, mobilyalar ve banyo malzemeleri bulabilirsiniz. Plajlara ve tarihi yerlere otellerinizden kısa sürede ulaşabilir, adayı yakından tanıyabilirsiniz.

 

Kınalıada Otel Fiyatları – Tatil Fırsatları

Kınalıada otel fiyatları da diğer adalar gibi ilkbahar ve yaz mevsiminde artış gösteriyor. Fiyatlar otellerin kalitelerine, tercih edilen oda özelliklerine, merkezi olup olmamasına göre farklılaşıyor.

Ada otel seçenekleri arasında uygun ücretlerle karşılaşacağınız Kınalıada otel fiyatları ortalama 60 – 350 TL arasında değişiklik gösteriyor. Erken rezervasyon ile Kınalıada tatilleriniz daha ekonomik hale geliyor. Adalar otel fiyatları açısından bakıldığında Kınalıada cezbedici bir seçenek olarak gözüküyor.

Büyükada Otelleri – En Çok Tercih Edilen Ada Oteli

Prens adalarının en büyüğü ve en çok ziyaretçi alanı olan Büyükada, ada otelleri açısından da en verimli olandır. Tatilciler 50’den fazla ada otelinde kalabilirler. Yaz – kış hizmet veren Büyükada otelleri kaliteli konaklama imkanlarının yanında aktivite merkezlerine ve tarihi alanlara yakınlıkları nedeniyle de yerli ve yabancı turistleri kendine çekmektedir.

Büyükada’da lüks, havuzlu ve butik oteller dışında pansiyon ve kiralık evler de bulunuyor. Ada otelleri ile tatil yapacak olanlar beklentilerine göre tercihlerini yapabiliyorlar.

Müdavimleri olan ve Büyükada’nın en iyi oteli sıralamasında birbiriyle yarışan Büyükada otelleri:

 

Lüks konaklama imkanları, havuzları ve spor merkezleri ve restoranları ile tercih edilen Büyükada otelleri, ilkbahar ve sonbahar aylarında dolup taşıyor. Bu nedenle erken rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Büyükada Otel Fiyatları – Erken Rezervasyon İmkanları

Büyükada’da otel sayısı fazla olduğu için her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunuyor. Büyükada otel fiyatları otelin kalitesine, oda tiplerine ve sunduğu imkanlara göre değişiyor. Büyükada’da lüks oteller 400 TL’den başlasa da erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmanızı sağlıyor.

Büyükada havuzlu oteller ise 120 – 300 TL’den başlayan fiyatlarla konuklarına hizmet veriyor. SPA oteli ve 5 yıldızlı otel bulunmayan adada pansiyonlar ekonomik tatil isteyenlerin tercihi oluyor. Mevsime göre Büyükada pansiyon fiyatları 100 TL’den başlıyor. Ayrıca adada en çok tercih edilen konaklama alternatiflerinden olan butik oteller, 120 TL’den başlayan oda fiyatları sunuyor.

Ada otelleri arasında beğenilen işletmelerin fiyatları yüksek olsa da erken rezervasyon ile Adalar otel fiyatları için indirim yapılabiliyor. Konuklara ise yemyeşil bahçeler içerisinde, deniz manzaralı odalarda, kuş ve dalga sesleriyle birlikte masalsı bir ada keyfi yapmak kalıyor.

Adalar otel seçeneklerinden yararlanmak için tatil danışmanlarımızı arayabilirsiniz…

 

BU YAZIYI DEĞERLENDİR!
[Toplam: 15 Ortalama: 2.8]
BU YAZIYA EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid