Büyükada Fotoğraf Turları – Ne Zaman Gitmeli?

 

Büyükada’da Fotoğraf Çekmek İçin En Doğru Zaman

Büyükada, Marmara Denizi’nin ortasındaki doğal ve tarihi miraslarımızdan biri. Eşsiz doğası ve güzelliği ile fotoğrafçıların tutkunu olduğu bir yer olan Büyükada’da fotoğraf turları da son yıllarda ilgi görmeye başladı. Büyükada’nın doğal zenginliğinin farkında olan fotoğrafçılık kursları, kursiyerlerini günübirlik Büyükada fotoğraf turu ile adaya götürüyor. Hem ada keşfi yapılıyor hem de öğrenilenler pekiştiriliyor.

Büyükada fotoğraf turları, günübirlik olarak yaz ayında hemen hemen her hafta düzenlense de sonbahar ve kış mevsiminde de adaya tur yapılıyor. Ağaçların yapraklarını dökmeye başladığı Ekim ve Kasım aylarında sarı tonlarına bürünen Büyükada’nın masalsı görüntüsünü ölümsüzleştirmek isteyen fotoğrafçılar ve eğitmenler, fırsatları kaçırmayarak adaya geliyor.

Kış mevsiminde ise lapa lapa yağan karların ve köşk manzaralarının fotoğraflarını çekmek Büyükada fotoğraf gezisi ile farklı bir deneyim oluyor. Boş kumsallar, tarihi köşkler, ormanlar, restoranlar ve faytonlar unutulmaz fotoğraf karelerine imza atmanızı sağlıyor. Büyükada fotoğraf gezileri sayesinde tarihin kapıları aralanıyor, yeteneklerinizi sergileme fırsatı buluyorsunuz. Büyükada otel olarak Büyükada’yı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Büyükada Fotoğraf Turu Programı – Neler Dahil?

Büyükada fotoğraf turuna ne zaman gidilir sorunuza cevap vermeden önce Büyükada fotoğraf gezisi programından ve fiyatlarından bahsedelim. İstanbul çıkışlı olarak düzenlenen Büyükada fotoğraf turları genellikle günübirlik ya da 1 gece konaklamalı şeklinde programlanır. Tur firmalarının belirlediği noktalardan hareketle başlayan gezilerde fotoğrafçılık kursu eğitmenleri ve öğrencileri Kabataş, Eminönü ya da Kadıköy iskelesinden vapura binerek ada yolculuğuna başlarlar.

Vapur yolculuğu sırasında da fotoğraf makineleri ve ekipmanları hazır tutulur, eğitmenler öğrencilerine çekim yapılacak yerler ve teknikler hakkında bilgi verirken martıların ve İstanbul’un mükemmel manzaralarının fotoğrafları çekilir.

Büyükada fotoğraf turları yaklaşık 1 saatlik yolculuktan sonra ada limanına ulaşılması ile devam eder. Her mevsim ayrı güzel olan Büyükada, gidilen tarihe göre farklı sürprizlerle fotoğrafçıları karşılar. Sahilden başlanan fotoğraf turu, adanın en önemli yerlerinde devam eder. Saat Kulesi sonrasında faytonlar takip edilerek çiçekli ada sokakları, görkemli köşkler, piknik alanları, plajlar ve koylar fotoğraflanır. Fotoğraf kursu öğrencileri, eğitmenleri ile çektikleri fotoğraflar üzerine konuşarak öğrendiklerini pekiştirmeye çalışırlar.

Günübirlik düzenlenen Büyükada fotoğraf gezisi akşam saatlerinin gelmesiyle birlikte son bulur. Dileyen fotoğrafçılar sahil restoranlarında yemeklerini yedikten sonra son vapurla birlikte İstanbul’a dönebilirler. 1 – 2 gece konaklamalı düzenlenen Büyükada fotoğraf turu katılımcıları ise geceyi geçirmek için otellerine yerleşirler. Sahilde balık ziyafetinden sonra ada eğlencelerine katılabilirler. Ertesi gün ise ada kahvaltıları ile güne başladıktan sonra tur programı dahilinde fotoğraf çekmeye devam ederler. Aynı şekilde akşam vapuru ile İstanbul’a dönülür ve program noktalanır.

Büyükada Fotoğraf Gezisi Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Vapur İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Fotoğraf Eğitmeni Rehberliği
 • Konaklamalı Olan Turlarda 1 – 2 gece oda kahvaltı konaklama

Ekstra hizmetlerin ücretlere dahil olmadığı Büyükada fotoğraf turu programı içinde; öğlen ve akşam yemekleri de tur fiyatlarına dahil değildir.

 

Büyükada Fotoğraf Turuna Ne Zaman Çıkalım?

Şimdi esas merak ettiğiniz konuya gelebiliriz. Büyükada’ya ne zaman gidilmeli ve fotoğraf çekerken nelere dikkat etmeli hususunda önerilerimiz olacak. Büyükada’ya ne zaman gitmeli diyenler için adanın yılın her günü fotoğraf çekmeye uygun olduğunu belirtelim. Yaz – kış ayrı güzelliği olan Büyükada’ya hangi mevsimi seviyorsanız o mevsimde gelebilirsiniz.

Büyükada fotoğraf turuna ne zaman gitmeli diyenler için soruyu özetlersek:

 • Kar manzaralarını, İstanbul’un bembeyaz siluetini, sakin ada sokaklarını fotoğraflamak için kış mevsiminde,
 • Çiçeklerin tomurcuklanmasını, bahar esintilerini, hareketlenen caddeleri fotoğraflamak için ilkbaharda,
 • Rengarenk çiçekli sokakları, faytonları, bisiklet turuna çıkmış insanları, kalabalık plajları ve restoranları, yemyeşil orman manzaralarını fotoğraflamak için yaz mevsiminde,
 • Adanın romantik atmosferini ortaya çıkaran sarı ve turuncu tonlarını, köşklerin görkemini, yağmurlu manzaraları fotoğraflamak için sonbaharda Büyükada’ya gitmelisiniz.

Büyükada fotoğraf turu ile adaya sanatçı bakış açısıyla bakacak, saklı güzellikleri keşfedecek, fotoğraf çekme tekniklerinizi geliştirme fırsatı bulacaksınız.

 

Büyükada Fotoğraf Turu Fiyatları – Erken Kayıt Fırsatları!

Büyükada fotoğraf turu fiyatları; gezinin düzenlendiği mevsime, günübirlik ya da konaklamalı olup olmamasına, ulaşım şekillerine, turun hangi şehirden düzenlendiğine, ekstra hizmetlere, konaklanmak istenen otelin oda fiyatlarına ve ücrete dahil olan hizmetlere göre değişiklik göstermektedir.

Büyükada fotoğraf turu fiyatları günübirlik düzenlenen gezilerde 100 – 150 TL arasında, konaklamalı olanlar 1 – 2 gece olmak üzere 200 – 450 TL arasında değişmektedir. Tur firmaları ve fotoğrafçılık kursları erken rezervasyon imkanları ve grup indirimleri sunmaktadır. Okullar ve arkadaş grupları için özel programlı fotoğrafçılık turları da düzenlenmektedir. Büyükada tur firmalarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Büyükada otelleri ile konforlu bir konaklamaya sahip olabilirsiniz.

Büyükada yetenekli fotoğrafçılarını bekliyor…

BU YAZIYI DEĞERLENDİR!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
BU YAZIYA EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid