Büyükada İslami Tatil Otelleri – Muhafazakar Tatil Yerleri

 

Büyükada İslami Otelleri – Tatil Fırsatları

Büyükada son yıllarda İstanbul’a gelen Arap turistlerin gözdesi haline geldi. Bu nedenle Büyükada İslami otel seçenekleri önemli olmaya başladı. Arap turistler rahatça konaklayabilecekleri, alkolsüz otelleri ve muhafazakar tatil yerlerini tercih etmeye başladı. Peki Büyükada’da İslami oteller var mı? Bu otelleri arayanlar hangi kriterleri önemsiyor? İnceleyelim…

Büyükada hafta sonu kaçamakları ve günübirlik tatiller için tercih edildiğinden dolayı Büyükada muhafazakar otel seçenekleri açısından konuklarına istedikleri imkanları sunmayabilir. Ayrıca Büyükada’nın ziyaretçi profili arkadaş grupları, aileler, evli çiftler ve sevgililer olmaktadır. Dolayısıyla Büyükada’nın romantik ve hareketli atmosferi düşünüldüğünde İslami tatil yerleri olarak değerlendirilmesi yanlış olur. İslami tatil yapmak isteyenler İstanbul’daki tesettür otelleri tercih edebilirler.

Muhafazakar tatil için uygun olmayan Büyükada otelleri aynı zamanda alkolsüz oteller kategorisinde de yer almamaktadır. Büyükada otelleri her kesime hitap ettiği için sadece tesettür konaklamasının kabul edildiği tesis bulmak mümkün değildir.

İstanbul İslami Oteller – Büyükada’da Alkolsüz Otel Seçenekleri

İslami oteller açısından Büyükada beklentileri karşılamasa da Büyükada’ya en yakın tatil merkezi olarak İstanbul, İslami ve alkolsüz oteller açısından zengin seçenekler sunmaktadır. Dünyaca ünlü otellerin merkezlerinin bulunduğu İstanbul’da tesettür otel ve islami tatil için uygun tesisler vardır.

Büyükada plajları ve yaz mevsimindeki hareketliliği nedeniyle İslami şartlara uygun tatil merkezi olmadığı için İstanbul’a gelen misafirler modern ve konforlu İslami tatil otellerinden yararlanabilirler. Bu otellerde yiyecekler helal kesimdir ve alkol bulundurulmamaktadır.  Yine İstanbul İslami oteller içerisinde düzenlenen sosyal aktiviteler ve alanlar İslami uygunluk taşımaktadır.

 

Büyükada’da olmasa da İstanbul’da bulunan İslami tatil yerleri içinde sosyal alanlar bay ve bayan olarak ayrılmıştır. Tesettür otel hizmetlerine dahil olarak hamamlar, havuzlar, restoranlar, çocuk oyun alanları, TV salonları, aile odaları bulunmaktadır.

İslami oteller İstanbul’da bulunacağı için Büyükada’ya sadece gezi amaçlı gidilebilir. Alkolsüz restoranlar ve aile çay bahçeleri tercih edilebilir. Fayton turu ve piknik gibi aktiviteler yapılabilir.

Büyükada Muhafazakar Otel Önerileri – Nerede Kalmalısınız?

Arap turistler tarafından yoğun olarak ziyaret edilen Büyükada İslami otel seçeneği bulundurmasa da İstanbul’da önerilen muhafazakar tatil yerleri bulabilirsiniz. Bu otellerde açık ve kapalı termal havuzlar, sauna, şok havuzu, jakuzi, çocuk havuzu, Türk hamamı, özel aile havuzları, serinleme duşları, Fitness Center, masaj bölümleri gibi hizmetlerle karşılaşırsınız.

Muhafazakar tatil yerleri arasında ideal seçenekleri sunan İstanbul otellerinde kalarak günübirlik geziler için Büyükada’ya gidebilirsiniz. Büyükada’nın tarihi ve doğal güzelliklerini gördükten sonra otelinize dönebilirsiniz.

Tesettür oteller ve alkolsüz konaklama hizmeti veren İstanbul otellerinde sizleri bekleyenler:

 • Bayanlar ve baylar için ayrı ayrı havuz kullanımı bulunmaktadır.
 • Baylar için havuzlar yarı açık ve yarı kapalı olurken bayanlar için tamamen kapalı alan içerisindedir.
 • Muhafazakar tatil yerleri için havuzlarda bone kullanımı mecburidir.
 • İslami tatil açısından evli olmayan çiftler otele kabul edilmemektedir.
 • İslami tatil otelleri içinde alkol bulunmamaktadır.

Büyükada muhafazakar otel imkanı sunmasa da İstanbul İslami tatil yerleri ile istediğiniz standartlarda tatil yapabilirsiniz. Ancak erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmanızda fayda var.

 

İstanbul Büyükada Muhafazakar Otel Fiyatları

İstanbul Büyükada İslami otel fiyatları İstanbul’un yoğun turist çektiği yaz aylarında artış göstermektedir. Genellikle fiyatlar; otelin sunduğu imkanlara, kalma süresine, istenen hizmetlere, kişi sayısına, özel etkinliklere ve hizmetlere göre değişmektedir. İslami oteller fiyatlarını sezona göre belirlemektedir. İstanbul muhafazakar otel fiyatları 150 – 450 TL arasında değişmektedir.

İslami tatil yerleri genel olarak pahalı olsa da erken rezervasyonlarla ekonomik seçenekler bulmak mümkündür. Büyükada olmasa da Türkiye’nin farklı noktalarında İslami oteller bulunmaktadır. Büyükada için de daha muhafazakar bir tatil geçirmek isteyenler kış mevsiminde bölgeye gelebilir. Kalabalık olmayan otellerde konaklamak daha rahat olacaktır. Büyükada otel olarak keyifli ve eğlenceli bir tatil geçirmenizi dileriz.

BU YAZIYI DEĞERLENDİR!
[Toplam: 4 Ortalama: 3.3]
BU YAZIYA EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid