Büyükada Restoranları – Nerede Ne Yenir?

 

Büyükada Restoranlar – Taptaze Balıklar ve Mezeler

Büyükada restoranları, ada kültürünün en güzel lezzetlerinin sizlerle buluşturuyor. Marmara’nın ortasında konuşlanmış olan eşsiz cennet Büyükada sahili ve romantik sokaklarında birbirinden güzel yemekler hazırlayan restoranlar bulunuyor.

Büyükada’da ne yenir sorusuna onlarca çeşidiyle cevap veren Büyükada restoran seçenekleri, Büyükada turu için gerekli olan enerjinizi tazeliyor. Ada çevresinden çıkan taze balıklar ile hazırlanan yemekler beğeninize sunuluyor. Ayrıca Büyükada’nın ünlü mezeleri, zeytinyağlıları, lokmaları ve dondurmaları hemen hemen her sokakta karşılaşacağınız lezzetler oluyor.

Büyükada En Çok Tercih Edilen Restoranlar

 

Büyükada’da yemek yenilecek yerler ve restoranlar için öneride bulunmadan önce Büyükada mutfağının en lezzetli yemeklerini tanıyalım. Böylece adada ismin duyduğunuz yemeklere aşina olabilirsiniz. Büyükada restoranları tarafından hazırlanan lezzetler:

 

Adaya özgü bu lezzetlerin yanında taptaze mezelerden oluşan rakı sofralarıyla da karşılaşacaksınız. Yaprak sarması, piyaz, semizotu salatası, barbunya, ezme, mantar salatası, havuç tarator, zeytinyağlı deniz börülcesi en çok tüketilenlerden.

Ayrıca Büyükada’da köfte & piyaz da geleneksel bir yemek haline gelmiş. Pek çok Büyükada restaurant menüsünde bu iki lezzeti barındırıyor. Ayrıca adada fast food restoranları da bulunuyor. Dilerseniz hamburger ve pizza gibi yemekler de yiyebilirsiniz. Ancak Büyükada’ya geldiğinizde mutlaka meşhur İzmir lokmasını ve Roma dondurmasını tatmalısınız. Büyükada tatlılarıyla da beğeninizi kazanacak.

En Çok Tavsiye Edilen Büyükada Restoranları

Büyükada restoranları, özellikle ilkbahar ve yaz mevsimlerinde dolup taşıyor. Son yıllarda Büyükada’nın artan turizm potansiyeli neticesinde restoranlarda kalabalık tatilci grupları görülüyor. Özellikle sahil kenarında sıralanan restoranlar tercih edilirken sahilin hemen arkasındaki restoran sokağı da gecenin geç saatlerine kadar tatilcilere yeme içme hizmeti veriyor.

Hafta sonu adım atacak yer bulunmayan Büyükada’da restoran bulmak da kolay olmuyor. Eğer adanın iyi restoranlarından birinde Büyükada yemeklerini tatmak istiyorsanız rezervasyon yaptırmanız gerekiyor.

Büyükada Otel Restoranları – Önerilen Oteller

Büyükada’ya gelmişken göl manzaralı restoranlarda yemek isterseniz Büyükada restoran fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Genellikle oda kahvaltı hizmeti sunan Büyükada otelleri arasında restoran hizmeti verenler ile ekonomik bir akşam yemeği yiyebilirisiniz. Büyükada restoranları bir miktar tuzlu olduğu için Büyükada otel fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Büyükada Restoranları – Günbatımı Manzarasıyla Keyifli Yemekler

Büyükada otel restoranları yerine ada sahilinin en güzel yerinde yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Ayrıca tarihi köşklerin restorasyonu ile hizmet vermeye başlayan restoranlarda tarihin izlerini görebilirsiniz.

 

Her bütçeye uygun Büyükada restoranları:

 

 

 

Büyükada restoranları, adaya özgü lezzetlerle ve güler yüzlü hizmetleriyle 4 mevsim Büyükada ziyaretçilerini ağırlıyor. Siz de bu ziyaretçiler arasında yer almak için rotanızı Büyükada restoranlarına çevirebilirsiniz.

 

Büyükada Restoran Fiyatları – Kaçırılmayacak Fırsatlar!

Büyükada restaurant fiyatları, İstanbul’a oranla yüksektir. Turist sayısı her geçen yıl arttığı için restoranlar da fiyatlarını artırmaktadır. Büyükada restoran fiyatları; restoranın sahilde olup olmamasına, dekorasyonuna, menüsüne ve sunduğu eğlence imkanlarına göre değişmektedir. Kişi başı yediğiniz ve içtiğiniz şeylere göre 50 – 150 TL arasında hesap ödeyebilirsiniz.

Büyükada’da yemek yenilecek yerler ve restoran seçenekleri geniş olduğu için, misafirler damak zevklerine uygun yerler bulabiliyorlar. Ayrıca Büyükada otel restoranları da yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. İstanbul ve Marmara Denizi manzarası eşliğinde rakı – balık sohbetleri ediliyor, şarkılar söyleniyor ve danslar ediliyor. Büyükada restoranları sizleri de bekliyor…

BU YAZIYI DEĞERLENDİR!
[Toplam: 2 Ortalama: 3]
BU YAZIYA EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid