Büyükada Sömestr Otelleri – İstanbulluların Kaçış Noktası!

 

Ailecek Tatil Yapmanın En İyi Adresi!

Sömest tatili için alternatife ihtiyacı olanlara ilk önerimiz Büyükada! Büyükada sömestr otelleri ailecek tatil yapmak isteyenleri bekliyor! İstanbulluların kaçamak noktası olan adada kış mevsiminin sakinliğini yaşayacak, ailecek keyifli zamanlar geçirecek, çocuklarınıza güzel bir karne hediyesi vermiş olacaksınız.

Her zaman kayak yapacak değilsiniz ya, bu sömestrda da okul ve iş hayatının yorgunluğunu üzerinizden atacağınız ada otellerinde tatil yapın. İstanbul, Ankara, Bursa, Bolu, Yalova, Çanakkale, Edirne gibi illerden kolaylıkla geleceğiniz Büyükada sömestr otellerinde kış mevsiminin huzurunu yaşayın.

Büyükada sömestr otel imkanlarıyla sizlere kış sezonunun en keyifli tatilini yaşatacak. Büyükada sömestr otelleri sayesinde adayı yakından tanıyacak, doğal ve tarihi miraslara tanık olacak, köşkleri ziyaret edecek, bisiklet ve fayton turu yapacak, sahil restoranlarında ailecek yemek yiyecek, adanın keşfedilmemiş güzelliklerini göreceksiniz.

Kalabalık yaz mevsimine nazaran bomboş sokaklarına hayran kalacağınız Büyükada’da erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın.

Büyükada Sömestr Otelleri – En Çok Tercih Edilen Oteller

Büyükada sömestr fırsatları, yakın şehirlerde oturan tatilciler için kaçırılmaması gereken tatil avantajlarıdır. Adadaki sömestr otelleri, manzaralı odaları ve otel hizmetleriyle göz doldurmaktadır.  Ailecek konaklamaya uygun olan sömestr otelleri, her geçen yıl konuk sayısını artırmaktadır.

Büyükada misafirleri tarafından beğenilen ve sömestr tatili önerileri arasında yer alan Büyükada otelleri:

 

Adanın en iyi oteli olmak için birbiriyle yarışan Büyükada otelleri, güler yüzlü hizmet anlayışları, dağ ve orman manzaralı odaları, açık büfe lezzetleri ile okul gruplarının da tercihi olmaktadır. Okulların düzenlediği Büyükada sömestr turları ile aileler ve öğrenciler birlikte tatil yapma fırsatı bulmaktadır.

Büyükada Sömestr Turları – Sömestr Tatilinde Nereye Gidelim?

Her sene okulların 2 hafta tatil ilan edildiği sömestr dönemlerinde aileler tatil lokasyonu araştırırlar. Genellikle kayak merkezleri tercih edilse de yakın bölge alternatifleri üzerinde de durulur. 4 mevsim tatil için elverişli olan Büyükada da bu alternatiflerden biridir. Özellikle ayının sakinliğine ve huzuruna sahip olduğu için tercih edilir. Kimi tatilciler kendi imkanlarıyla kimileriyse Büyükada sömestr turları ile adaya gelirler. Birkaç ay önceden belirlenen sömestr tur programları ile veliler ve öğrenciler karne tatilini daha ekonomik şekilde yapmış olurlar.

Zamanı kısıtlı olanlar ve yaşadığı şehre yakın bölgelerde tatil yapmak isteyenler için Büyükada sömestr turları kaçmaz.

Büyükada sömestr turları misafirlerine:

 • İstanbul ve deniz manzaralı odalar
 • Rehber ile çevre gezileri
 • Aktivite olanakları
 • Eğlence organizasyonları sunar.

Ulaşım, konaklama ve özel hizmetler ücrete dahil olarak hazırlanan Büyükada sömestr turları ailecek unutamayacağınız bir tatil geçirmenizi sağlayacak.

Sömestr Tatilinde Büyükada’da Yapılacaklar – Mis Gibi Ada Havası!

Sömestr tatili ile okulların eğitime ara vermesi, dönem boyu çalışan öğrenciler için tam bir nimettir. Dört gözle beklenen sömestr tatillerinde 2 hafta kayak kaçamağı yapılır. Ancak kayak otellerine bütçesi yetmeyenler için de tatil alternatifleri vardır. Özellikle İstanbullular için Büyükada en iyi tatil lokasyonudur.

Büyükada sömestr otelleri, doğa ile iç içe ve ailecek sömestr tatili geçirmenizin yanında farklı avantajlar da sunmaktadır. Bunlar:

 • İstanbul, Ankara, Yalova, Eskişehir, İzmit, Bursa, Düzce gibi kentlere yakın olması nedeniyle Türkiye’nin her yerinden Büyükada’ya rahatça ulaşabilirsiniz.
 • Ekonomik sömestr tatili arayanlar için iyi bir seçenektir.
 • Kalabalık kayak merkezlerine gitmek istemeyenler için idealdir.
 • Sakinlik ve huzur arayanlar Büyükada’yı tercih edebilirler.
 • İstanbul manzarasına karşı tatil yapma imkanınız olur.
 • Tarihi köşkleri, ormanları, ada sokaklarını görebilirsiniz.
 • Büyükada’nın meşhur balıklarının tadına bakabilir, sahil restoranlarında eğlenebilirsiniz.
 • Fayton ve bisiklet turu yapabilirsiniz.
 • Dinlenir ve kendinizi yenilersiniz.

 

Ailecek geçireceğiniz sömestr tatili için keyifli bir rota olan Büyükada’da çocuklarınızla birlikte sahilde yürüyebilir, kar topu oynayabilir, ışıklarla süslü Marmara Denizi manzarasına karşı yemek yiyebilirsiniz.

Büyükada Sömestr Otel Fırsatları – Erken Rezervasyon Kampanyaları!

Büyükada sömestr otelleri, okulların tatil olmasından birkaç ay önce kampanyalarını duyurmaya başlıyorlar. İstanbul ve diğer Marmara illerinden yoğun yoğun ilgi gören Büyükada’da sömestr otelleri sezona özel konaklama fırsatları hazırlayarak tatilcileri kendine çekiyor.

Sömestr döneminde Büyükada otel fiyatları kişi başı 150 – 400 TL arasında değişiyor. Ancak birkaç ay önceden erken rezervasyon yaptırdığınızda bu ücretlerden daha düşük oda fiyatlarıyla karşılaşabiliyorsunuz. Ayrıca sömestr turları da adada tatil yapmak isteyenler için ekonomik bir alternatif oluyor. 1 – 3 gece konaklamalı olarak hazırlanan Büyükada sömestr turları fiyatları ulaşım ve kahvaltı dahil şekilde hazırlanıyor.

Çok geç olmadan erken rezervasyon yaptırarak sömestr tatil fırsatları ve kampanyalarını değerlendirin. Ailecek unutulmaz bir tatil geçirin…

 

BU YAZIYI DEĞERLENDİR!
[Toplam: 15 Ortalama: 2.8]
BU YAZIYA EMOJİYLE TEPKİ VER!
 • Fascinated
 • Happy
 • Sad
 • Angry
 • Bored
 • Afraid