Büyükada Otellerine Bakanlar Bu Bölgelerdeki Tatil Otellerine De Baktı!

 

Tatil Cenneti Türkiye – Oteller Pansiyonlar ve Dağ Evleri

Türkiye, 4 mevsimi yaşayan şanslı ülkelerden biri olduğu için birbirinden güzel tatil merkezlerine sahiptir. Sonbaharın romantik atmosferine sahip nehir kenarı bölgeleri, kayak merkezleri, plajları, oksijen deposu ormanları ve tarihsel dokusuyla konuklarını kendine hayran bırakmaktadır. Yerli ve yabancı turistler genel olarak Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinin şehirlerine gitmektedirler. Termalden kültür turizmine kadar her beğeniye hitap eden ülkemizde popüler tatil bölgelerinin yanında keşfedilmemiş güzellikler de var.

Büyükada otellerinde kalan, ada havasını ve kültürünü tanıyan tatilciler ülkemizdeki diğer tatil otellerini de tercih ediyorlar. Sayfamızda gitmek isteyeceğiniz tatil rotaları hakkında bilgi alabilir ve otelleri inceleyebilirsiniz. Türkiye’yi karış karış gezmek isteyecek, tatil yapmaya doyamayacaksınız.

İlkbahar Tatil Bölgeleri

Tomurcuklanan ağaçlar ve yeşeren bir coğrafya… İlkbahar tatil bölgeleri konuklarına nehir kenarında, adada, dağların eteğinde ve ormanlık alanlarda tatil yapma fırsatı sunuyor. İlkbahar tatil bölgeleri içinde ülkemizde en çok Marmara ve Karadeniz bölgesindeki tatil merkezleri tercih ediliyor.

Türkiye’nin huzurlu tatil bölgeleri arasında yer alan ilkbahar tatil yerlerinde trekking, yamaç paraşütü, bisiklet turu, kamp gibi doğa aktiviteleri yapılıyor. İlkbahar tatil bölgeleri konukları; göl çevresinde ve sahilde akşam yürüyüşleri, barbekü partileri ve fotoğraf çekimleri yapabiliyorlar.

Türkiye’de en çok tercih edilen ve Büyükada otelleri misafirleri tarafından ziyaret edilen İlkbahar tatil bölgeleri:

 

İlkbahar’da günübirlik ve hafta sonu tatiller için tercih edilen bu bölgeler aynı zamanda bayramlar ve resmi günlerde de tatilcileri kendine çekmektedir. Siz de ilkbaharda yenilenen doğayı keşfetmek ve eğlenceli maceralara yol almak için ilkbahar tatil bölgelerini ziyaret edebilirsiniz.

Yaz Tatil Bölgeleri

Büyükada otellerine bakanlar yaz bölgelerindeki otelleri de inceliyorlar. İlkbaharda Ağva ve Sapanca gibi günübirlik rotalar gözde olurken yaz mevsiminde Ege ve Akdeniz bölgelerindeki tatil merkezleri tercih ediliyor. Büyükada plajları ve güneşi her ne kadar İstanbullulara yetse de en güzel plajların olduğu popüler tatil yerleri yaz mevsiminde yoğun turist akınına uğruyor.

Yaz tatil bölgeleri açık ve kapalı havuzları, tenis ve voleybol kortları, casinoları, kumsalları ve koyları, SPA ve güzellik salonları, açık büfe restoranları ve eğlenceli partileri nedeniyle tercih ediliyor. Hareketli ve popüler tatil bölgeleri arasında yer alan Ege ve Akdeniz’de tatilciler yamaç paraşütünden dalışa, antik kent gezilerinden safari turlarına kadar birbirinden heyecanlı maceralar yaşıyor.

Türkiye’de en çok tercih edilen ve Büyükada otelleri misafirleri tarafından ziyaret edilen yaz mevsimi tatil bölgeleri:

 

Her biri birbirinden güzel yaz tatil bölgeleri ile denize ve güneşe doyacaksınız. İzmir’in lokmasına, Alaçatı’nın dondurmasına, Çeşme’nin plajlarına, Side’nin antik kentine hayran kalacaksınız. Muhteşem güzellikteki doğal mirasların yanında yaz bölgesi otelleri ile dört dörtlük konaklamalara sahip olacaksınız. Yerinizi hemen ayırtın!

Sonbahar Tatil Bölgeleri

Büyükada otellerine bakanlar sonbahar tatil bölgelerindeki otellere de bakıyorlar. Büyükada gibi sonbahar manzaralarına sahip olan oteller konuklarına göl ve nehir kenarında, orman içlerinde ve dağlarda konaklama imkanı veriyorlar. Marmara ve Karadeniz bölgesindeki tatil merkezlerinin tercih edildiği sonbahar mevsiminde sapsarı ağaçların görüntüsü tatilcileri büyülüyor.

Türkiye’nin sakin ve huzurlu tatil bölgeleri arasında yer alan sonbahar tatil yerlerinde trekking, bisiklet turu, fayton turu, kamp, trekking, balık avcılığı, bitki gözlemciliği, kamp ve safari gibi doğa aktiviteleri yapılıyor. Sonbahar tatil bölgeleri doğa severlerin bir numaralı rotası oluyor.

Türkiye’de en çok tercih edilen ve Büyükada otelleri misafirleri tarafından ziyaret edilen sonbahar tatil bölgeleri:

 

Safranbolu evlerinin fotoğraflarını çekmek, Gökçeada’da balık yemek, Kapadokya’nın ünlü peribacalarını görmek, Abant Gölü etrafında faytonla turlamak, Bolu aşçılarının nefis yemeklerini tatmak için sonbahar tatil bölgeleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Sonbahar otelleri ve tatil merkezleri sizleri bekliyor.

 

Kış Tatil Bölgeleri

Büyükada otellerine bakanlar kış tatil bölgesi otellerine de bakarak soğuk aylarda kendileri için en uygun tatil alternatifini oluşturuyorlar. Günübirlik tatil bölgeleri ilkbahar ve sonbaharda ideal olurken kış mevsiminde kayak merkezleri tercih ediliyor. Kış mevsiminde özellikle sömestr dönemlerinde Kartepe, Kartalkaya ve Uludağ tatilcilerin akınına uğruyor.

Kapalı ve ısıtmalı havuzları, özel pistleri, teleferik ve telesiyej hizmetleri, SPA ve güzellik salonları, açık büfe restoranları, after ski partileri, Winterfest organizasyonları ve sucuk ekmek lezzetleri nedeniyle kış tatil bölgeleri arasında yer alan kayak merkezleri konuklarına avantajlı otel konaklamaları sunuyor.

Türkiye’de en çok tercih edilen ve Büyükada otelleri misafirleri tarafından ziyaret edilen kış mevsimi tatil bölgeleri:

  • Abant
  • Kartalkaya
  • Kartepe
  • Uludağ

Büyüleyici dağ manzaraları, bembeyaz pistler, barbekü partileri ve sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence kış tatil bölgeleri otelleri ile sizleri bekliyor. Kış sporlarını yapmayı öğreneceğiniz, kartpostallık fotoğraflar çekeceğiniz, şömineli restoranlarda keyifli yemekler yiyeceğiniz tatil fırsatlarını kaçırmayın. Kış bölgesi otellerinde yerinizi ayırtın!

Günübirlik Tatil Bölgeleri

Büyükada otellerine bakanlar günübirlik tatil bölgelerine de bakıyorlar. Sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde daha çok tercih edilen günübirlik tatil bölgeleri, iş ve okul hayatının yoğunluğuna kısa bir mola vermeyi saplıyor. Büyükada gibi birbirinden güzel günübirlik tatil bölgesine sahip olan ülkemizde kaçamak yapmak çok kolay oluyor.

Günübirlik tatil bölgeleri; kolay ulaşılabilir olmaları, plajları, ormanlık alanları, aktivite imkanları ve eğlenceli gece hayatları nedeniyle tercih ediliyor. Yaz – kış her mevsim gidilebilecek güzergahta olan günübirlik tatil bölgeleri bisiklet ve fayton turları, tekne gezileri, kayak pistleri, yüzme olanakları ve çarşıları ile konuklarına güney illerini aratmıyor.

Türkiye’de en çok tercih edilen ve Büyükada otelleri misafirleri tarafından ziyaret edilen günübirlik tatil bölgeleri:

 

4 mevsim ziyaret edebileceğiniz günübirlik tatil bölgeleri sayesinde stresli hayatınıza ufak bir mola vereceksiniz. Dilerseniz kayak yapacak, dilerseniz denize gireceksiniz. Günübirlik tatil bölgeleri ile aile ve arkadaş gruplarınızla unutulmaz bir anı edineceksiniz. Hemen yola çıkmak için tatil bölgelerimizi inceleyin!

 

Hafta Sonu Tatil Bölgeleri

Büyükada otellerine bakanlar hafta sonu bölgelerindeki otelleri de inceliyorlar. Büyükada da hafta sonu tatil bölgesi olduğu için ufak kaçamaklara ev sahipliği yapıyor. Her mevsim gidilecek tatil rotaları olan hafta sonu bölgeleri, özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar için şehirden kaçış merkezi oluyor.

Hafta sonu tatil bölgeleri mütevazi konaklama imkanları, açık ve kapalı havuzları, göl ve nehir manzaraları, SPA ve güzellik salonları, açık büfe restoranları ve eğlenceli aktiviteleri nedeniyle tercih ediliyor. Hafta sonu tatil bölgelerinde tatilciler yamaç paraşütünden trekkinge, kayaktan yüzmeye kadar akıllarına gelecek her aktiviteyi yapabiliyorlar.

Türkiye’de en çok tercih edilen hafta sonu tatil bölgeleri:

 

Her biri birbirinden güzel hafta sonu tatil bölgeleri ile dinlenecek ve kendinizi yenileyeceksiniz. Kayaktan yüzmeye, safariden raftinge, trekkingden pikniğe kadar farklı aktiviteler yapacak ve mevsimin tadını çıkaracaksınız. Hafta sonu otelleri ile dört dörtlük konaklamalara sahip olacaksınız. Yerinizi hemen ayırtın!

4 mevsim tatil merkezi olan ülkemizde dilediğiniz her an tatil yapma şansı bulacaksınız. Hafta içi, hafta sonu, günübirlik ya da konaklamalı fark etmez popüler tatil bölgelerinde keyifli anlar geçireceksiniz. Otelinizi seçmek ve rotanızı belirlemek için Büyükada otel tatil danışmanlarını arayın!

BU YAZIYI DEĞERLENDİR!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
BU YAZIYA EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid